Opony

Najlepsze opony

 • Continental
 • Barum
 • Uniroyal
 • Michelin
 • Kormoran
 • Gumer

Najni?sze ceny

 • Np. Continental HTR2 85/65R22,5 tylko 1550 z?
 • Jakie? inne ewentualne info

CONTINENTAL

Logo 3

Continental to lider w produkcji opon w Europie, gdzie aż 32% opon na pierwsze wyposażenie (OEM) pochodzi od niego. Rygorystyczne testy, jakim poddaje się wszystkie produkty tego niemieckiego producenta są gwarancją najwyższej jakości.

Od wielu lat Continental zajmuje czołowe miejsca w testach opon przeprowadzanych przez niemiecki automobilklub ADAC i najpopularniejsze magazyny motoryzacyjne. Tylko w 2012 roku opony z logo Continental odniosły zwycięstwo w aż 12 testach najpopularniejszych rozmiarów opon. Organizatorzy testów za każdym razem podkreślają bardzo dobre osiągi opon Continental, w szczególności hamowanie na mokrej nawierzchni oraz wpływ na zużycie paliwa.

Swoją działalność marka Continental rozpoczęła w 1871 roku. Obecnie główna siedziba firmy mieści się w Hanowerze.

 • HSR2

  HSR2

  Opona regionalna na oś przednią.

  Continental wyprodukował nową ciężarową oponę HSR2 przeznaczoną do ciągników i autokarów poruszających się w cyklu mieszanym, na regionalnych lub długich trasach. Nowe opony ciężarowe HSR2 dzięki szeregowi technicznych innowacji charakteryzują się lepszą ekonomią użytkowania oraz większym komfortem jazdy.

 • HDR2

  HDR2

  Opona regionalna na oś napedową.

  Continental HDR2 to całoroczna, ciężarowa opona przeznaczona na oś napędową. Została zaprojektowana do użytku w ruchu regionalnym. Odpowiednia konstrukcja bieżnika zapewnia wysoka przyczepność na każdym rodzaju nawierzchni. Opona HDR2 zużywa się równomiernie co przekłada się na długie przebiegi. Ponadto zapewniają parametry bardzo zbliżone do opon długodystansowych przy jednoczesnym zachowaniu przyczepności w gorszy warunkach terenowych takich jak dojazdy utwardzone do terenu budowy itp.

 • HD HYBRID

  HD HYBRID

  Jedna opona dla dwóch światów.

  Continental HD HYBRID to nowoczesna opona przeznaczona na oś napędową. Elastyczne zastosowanie w transporcie długodystansowym i regionalnym. Oferuje dobrą relacja między zużyciem paliwa a przebiegiem dzięki współgraniu twardości bieżnika i jego geometrii. Bardzo dobra trakcja we wszystkich warunkach pogodowych dzięki odpowiedniej relacji poprzecznych nacięć i rowków. Ponadto odpowiedni poziom trakcji przez cały okres użytkowania dzięki specjalnej strukturze nacięć i rowków opony.

 • HTR2

  HTR2

  Opona regionalna naczepowa.

  Continental HTR2 to całoroczna opona naczepowa przeznaczona na długie dystanse. Jest to udoskonalony model HTR który powstał dzięki zastosowaniu nowych technologii. Nowe stalowe, sztywniejsze opasanie w kształcie trójkątnej sieci. Niższa deformacja trójkątnej sieci opasania daje większą stabilność i równomierne rozłożenie sił nacisku na całym śladzie opony na drodze. Nowy typ stalowego pasa stabilizującego usztywnia konstrukcję opony, ograniczając do minimum opory toczenia i poprawiając wytrzymałość karkasu..